صفحه ها
دسته
پيوندها
لينك هاي انتخاباتي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 0
تعداد نوشته ها : 64
تعداد نظرات : 44
Rss
طراح قالب

توسعه و پیشرفت کشور با بسترسازی مناسب برای حضور موثر و سرنوشت‌ساز جوانان و دانشجویان امکانپذیر خواهد بودو با بررسی انتقادی تجربیات گذشته و برای تغییر در وضع موجود ، دولت دهم در آغاز دهه پیشرفت و عدالت می‌باید برنامه‌هایی را در دستور کار قرار دهد تا ضمن زمینه‌سازی برای شکوفایی استعدادها و پاسخ به مطالبات بحق جوانان و دانشجویان، از توانمندی و سرمایه ارزشمند ایشان به‌عنوان فرصتی برای توسعه انسانی پایدار و افزایش قدرت ملی بهره مند شود و بتواند تنگ‌نظری‌ها و مواجه امنیتی سالیان اخیر را خصوصا در حوزه‌های دانشجویی تغییر داده و از سیطره نگاه امنیتی بر تصمیمات فرهنگی و سیاسی دانشگاه‌ها و تعطیلی و انحلال تشکل‌های دانشجویی و ستاره‌دار کردن و صدور احکام شدید تنبیهی و انظباطی دانشجویان جلوگیری کرده و برخوردهای خشن در حوزه مسائل اجتماعی جوانان و سیاست مدنیت‌زدایی دولت نهم در برخورد غیرقانونی و سلیقه‌ای با سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌های غیردولتی جوانان را اصلاح کند و با ارائه راهبردهای مشخص بر اساس اندیشه‌های والای حضرت امام(ره)، قانون اساسی و چشم‌انداز 20ساله جمهوری اسلامی ایران برنامه‌های عملیاتی خود را در دو حوزه جوانان و دانشجویان طراحی کند:
بخش اول) نشاط فرهنگی، اجتماعی و مدنی جوانان:
1- به‌رسمیت شناختن تفریح و شادی جوانان در حوزه‌های متنوع فرهنگی و اجتماعی و دفاع از حریم خصوصی ایشان
2- بسترسازی برای توانمندسازی سازمان‌های جامعه مدنی جوانان و تقویت بخش شهروندی و شکل‌گیری مجلس ملی جوانان
3- مقابله هوشمندانه و نرم با چالش‌ها، ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی و تقویت نقش و نهاد خانواده
4- افزایش حس مسوولیت‌پذیری و وطن‌خواهی بر پایه باورهای دینی
5- برقراری تعامل انتقادی و سازنده میان جوانان و حاکمیت
6- ارائه مجوز و امکانات برای رشد و شکوفایی گروه‌های فرهنگی و هنری جوانان و جلوگیری از زیرزمینی شدن و هدر رفتن استعدادهای ایشان
7) برقراری معافیت مالیاتی برای جوانان حقوق‌بگیر به‌مدت حداقل 5 سال پس از ازدواج
بخش دوم) نشاط علمی، سیاسی و رفاهی- صنفی دانشجویان:
8- ارائه بخش اعظم ( بیش از 70درصد) هزینه تحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد و هزینه جاری دانشجویان دانشگاه‌های دولتی از طریق برقراری بیمه تحصیلی
9- توجه به امر پژوهش و تحقیق در کنار آموزش خصوصا در مورد مسائل مبتلا به جامعه
10-نهادینه ساختن فضای آزاد علمی و آکادمیک برای افزایش نظریه‌پردازی و تولید علم
11- به‌رسمیت شناختن استقلال تشکل‌های دانشجویی و شوراهای صنفی و توسعه فعالیت‌های سیاسی و فرهنگی دانشگاه‌ها
12- پاسخگویی به مطالبات صنفی و رفاهی دانشجویان
13- ت�%

شنبه بیست و ششم 2 1388
خبرگزاری رسمی اندونزی در گزارشی از تحولات اخیر انتخابات ایران، احمدی نژاد را برنده انتخابات آینده در ایران دانست.
خبرگزاری رسمی اندونزی در تحلیلی درباره انتخابات ریاست جمهوری ایران نوشت: بعد از اینکه آقای احمدی نژاد برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد، گفت من فقط می‌خواهم به مردم ایران خدمت کنم.
خبرگزاری "اینیلاه " همچنین افزوده است: رئیس جمهور ایران خواهان همکاری متقابل کشورهای جهان برای اجرای عدالت جهانی است و این امر می تواند جهان را از فقر و رفتار تبعیض آمیز نجات دهد.
این خبرگزاری در ادامه به بررسی سوابق آقای محسن رضایی دیگر کاندیدای ریاست جمهوری ایران پرداخته و آورده است: محسن رضایی طرفدار گروهی است که شدیدا از سیاست های احمدی نژاد به ویژه در مسایل اقتصادی انتقاد می‌کنند و به نظر او در عرصه سیاست خارجی طرح مساله هولوکاست هیچ منفعتی برای کشور ندارد.
شنبه بیست و ششم 2 1388

"محسن رضایی" عصر شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک افزود: اعتقاددارم کشور، نیاز به یک مدیریت قوی و کارآمد دارد و به همین خاطر دولت ائتلافی کارآمد تشکیل خواهم داد.
وی اضافه کرد: منتظر بودم سایر دوستان به صحنه بیایند و نامزدها را ارزیابی وباشناخت بیشتر رقیبان اعلام حضور داشته باشم .
وی گفت: توانایی و کارآیی، دو مولفه مهم در انقلاب فرهنگی و اقتصادی است که بر اساس نیازهای کشور باید برنامه ریزی شود.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک نیز در این دیدار گفت: کسانی که احساس تعلق به مملکت دارند قابل احترام هستند.
آیت الله "احمد محسنی گرکانی" با اشاره به جایگاه ولایت فقیه افزود: پیروزی رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس و کسب موفقیتهای فعلی همه به برکت ولایت فقیه است.
وی بیان کرد: انتخابات برای مردم و مملکت در شرایط فعلی امری ضروری است و همه باید برای حضور حداکثری در انتخابات تلاش مضاعفی داشته باشند.
آیت الله گرکانی گفت: سفر تبلیغاتی نامزدهای انتخاباتی به نقاط مختلف کشور موجب افزایش شور انتخاباتی و همچنین افزایش آگاهی های مردم به ویژه جوانان شده است

شنبه بیست و ششم 2 1388
دفتر پاسخگویی به مکاتبات و تماس‌های مردمی مهندس میرحسین موسوی راه‌اندازی شد. 

به گزارش کلمه، هموطنان عزیز در سراسر کشور می‌توانند از طریق شماره تلفن 8393 دفتر ارتباط مردمی مهندس موسوی، پیام‌های خود را برای مهندس میرحسین موسوی ارسال کنند.

این دفتر به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت نظرات و پیشنهادات مردم عزیز است.
شنبه بیست و ششم 2 1388
مهندس موسوی، پنج اصل را از کارهای اصلی دولت بعدی و برنامه‌های خویش اعلام کرد که عبارتند از:

 1- مسئله اشتغال که عدم اشتغال بداخلاقی، فرهنگ بد، اعتیاد، نابسامان شدن خانواده‌ها، و تیره شدن آینده جوانان را در پی‌خواهد داشت. 

2- مسئله گرانی و تورم داخلی دولت است که متاسفانه تمام اینها از برنامه‌ریزی‌های نادرست منشا می‌گیرد. 

3- احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور که چند سالی است وجود چنین رکن اساسی دیده نمی‌شود. 

4- مبارزه با فساد 

5- رعایت حقوق شهروندی که امام(ره) تاکید ویژه‌ای بر آن داشتند. 
شنبه بیست و ششم 2 1388

سید"مجتبی ثمره هاشمی" رییس ستاد هماهنگی حمایت های مردمی دکتر " محمود احمدی نژاد" گفت: دکتر احمدی نژاد نیازی به ستاد انتخاباتی ندارد بلکه قلب مردم کشور ستاد اوست.
به گزارش ایرنا، وی روز پنجشنبه در جمع ریش سفیدان طوایف، معتمدان شیعه و سنی و اساتید دانشگاههای سیستان و بلوچستان در زاهدان افزود: احمدی نژاد رییس جمهوری از جنس مردم است و با اشراف، زورگویان و قدرت طلبان نسبتی ندارد.
وی ادامه داد: احمدی نژاد فردی مومن و انقلابی است و همان گونه که دغدغه مردم این استان، توحید و تاسی به حضرت محمد (ص) است، در دو سال متوالی، پیش درآمد هر سخنرانی وی در سازمان های جوامع بین الملل، یادآوری رسالت پیغمبر و تبلیغ دین اسلام بوده است.
او اضافه کرد: فریاد "قولوا لا اله الا الله تفلحوا" رسول اکرم (ص)، فریاد احمدی نژاد در جهان کنونی است تا زمینه گرویدن مردم کشورهای غیرمسلمان به اسلام و شناخت آن فراهم شود.
وی گفت: فریاد کوبنده احمدی نژاد در راستای حقانیت اسلام و نابودی ستمگران، حیرت مردم جهان را برانگیخت.
ثمره هاشمی افزود: گرایش مردم جهان به اسلام ارتقا یافته زیرا شجاعت احمدی نژاد و شناخت دینی که رییس جمهوری ایران برچیده شدن مستکبرین را جهاد مسلمانان عنوان کرد را دیده اند.
وی گفت: همان گونه که خداوند و رسول خدا به عدالت گواهی دادند و واژه گمشده بسیاری از ملتها و حتی زمانی ملت ما بوده است، در دولت چهار ساله احمدی نژاد، عدالت در ایران پرچم شد.
او افزود: محرومیت از همه اقشار جامعه در این دولت زدوده شد و من شهادت می دهم که دکتر احمدی نژاد در خدمت رسانی صادقانه به مردم هیچ کوتاهی نکرده است.
وی ادامه داد: برکات سفرهای استانی وی که مورد قبول برخی افراد در این کشور نیست موجب نشاط مردم و احساس یکدلی آنان با رییس جمهوری کشورشان شد و ابراز احساسات زنان و مردان و استقبال پرشور آنان از احمدی نژاد گویای این مهم است.
رییس ستاد هماهنگی حمایت های مردمی دکتر احمدی نژاد اضافه کرد: سیستان و بلوچستان به لحاظ توزیع سهام عدالت بالاترین رتبه را در کشور داشته و بیشترین خدمات رسانی به روستاهای این استان در چهار سال گذشته صورت گرفته است.
ثمره هاشمی افزود: در واقعه توفان گونو، احمدی نژاد بنیاد مسکن را به پرداخت تسهیلات سالانه به روستاها موظف کرد و در این مدت 500 هزار واحد روستایی در این استان بازسازی و 22 میلیون روستایی در کشور بیمه شدند.
وی خاطر نشان کرد: قطار محرومیت زدایی کشور همچنان با سرعت بیشتری در حال گذر است و اتفاق های خوب برای همه نقاط ایران پایان پذیر نیست.
او اظهار داشت: عزیزترین ملت های جهان، ملت ایران است و علت آن، آزاده بودن امت و دولت محسوب می شود که هیچ تعهدی به فروش ملت یا کشور با هیچ اجنبی نکرده است.
وی تاکید کرد: زمانی که جهان برای محروم کردن ایران از حق مسلم انرژی هسته ای قد علم کرد، احمدی نژاد در برابر همه مخالفت ها ایستاد و اجازه دخالت به هیچ کشوری در گرفتن حق ملت خود نداد و همه مردم همگام با وی، فریاد حق طلبی را سر دادند که دشمن نیز جرات تهدید ایران را از دست داد.
ثمره هاشمی گفت: دکتر احمدی نژاد عزت خواه ملت ایران و فردی خستگی ناپذیر در شنیدن مشکلات مردم و تلاش در راه رفع محرومیت از همه نقاط کشور است.
رییس شورای اسلامی شهرستان سرباز نیز بازسازی روستاها و ارتقا سامانه اداری این منطقه مرهون عنایت دکتر احمدی نژاد دانست.
"دادکریم عطایی" گفت: جایگاه شوراها در دولت نهم ارتقا یافت و ساخت بیمارستانهای بیشمار با پزشکان متخصص و نیز کمک به مردم کم درآمد در این شهرستان بی سابقه بود.
وی تاکید کرد: دکتر احمدی نژاد به همه وعده های خود جامه عمل پوشاند و بسیاری از نقاط کشور را از محرومیت نجات داد و نیز برای غمخواری با مردم تلاش کرد.

باید بگویم که لازم است ما در انتخابات شرکت کنیم زیرا ما انسانیم و قدرت اختیار داریم و به علت داشتن همین قدرت اختیار در مقابل سرنوشت خود مسیولیم و باید در مورد آن تصمیم بگیریم
حال اگر ما در انتخابات شرکت نکنیم ممکن است دو حالت پیش آید که هر دو آن به ضرر ما است
اولا که ممکن است نامزدی انتخاب شود که که مورد نظر ما نباشد و برنامه هایش با برنامه های ما همسو نباشد و در نتیجه مانع رسیدن ما به اهدافمان گردد حال شاید برخی بپرسند که اصلا مگر رای ما تاثیر گذار است باید پاسخ داد که این حضور شما در عرصه انتخابات است که مهمتر از رای شماست زیرا شما با حضور خود در عر صه انتخابات و فعالیت درآن می توانید بر رای دیگران تاثیر بگذارید و نامزد مورد نظر خود و ویژگی های او را به دیگران بشناسانید و با این عمل می توانید خود را به هدف خود یعنی پیروزی بهترین فرد نزدیک کنید
انتخابات دهم ریاست جمهوری


دوما اگر که در کشورمان درصد مشارکت مردم در انتخابات کم گردد این به ضرر کشور ماست زیرا دشمنان ما از این پدیده می توانند به نفع خود بهره بردلری کنند و این گونه نتیجه بگیرند که دیگر مردم به نظام جمهوری اسلامی اعتقاد ندارند و این نظام مشروعیت خود را در بین مردم از دست داده است و به این وسیله می توانند این نظام را تضعیف کرده ودوباره بر ما مسلط گردند

جمعه بیست و پنجم 2 1388

در مقدمه این منشور آمده است: این منشور دارای ضمائم سه‌گانه‌ای درباره آسیب‌شناسی‌های اخلاقی در انتخابات، بسترهای ورود آسیب‌های اخلاقی و راهکارهای برون‌رفت از آن و شیوه‌های ترویج منشور اخلاقی انتخابات می‌باشد که در اختیار کمیته تدوین و ترویج منشور اخلاقی انتخابات قرار گرفته است.
در مقدمه این منشور تاکید شده است: این منشور توسط پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم مورد اصلاح و بررسی قرار گرفته که با حضور استادان و پژوهشگران حوزه و دانشگاه در 4 کارگروه اخلاق کاربردی، علوم سیاسی، جامعه‌شناسی و ارتباطات و حقوق اساسی با عنایت الهی به انجام رسیده است.
فصل اول این منشور بر اصول و ارزش‌های اخلاقی تاکید دارد و بیان می‌کند: دین‌محوری و ارزش‌گرایی اسلامی کرامت انسانی و عزت نفس، وفای به عهد، امانت‌داری، احساس تعلق و مسئولیت جمعی از مهم‌ترین اصول ارزش‌های اخلاقی انتخابات است.
در فصل دوم این منشور بر آیین رفتاری اخلاقی در انتخابات تاکید شده است و حفظ بی‌طرفی کامل در برخورد و تعامل با گرایش‌های مختلف سیاسی رقابت‌کننده در انتخابات و اهتمام مشارکت حداکثری صاحبان حق رای و فراهم‌سازی یکسان زمینه رقابت سالم برای همه نامزدها به‌دور از هرگونه تبعیض در اعطای فرصت‌ها و امکانات تاکید شده است.
در ادامه بیان شده است: اهتمام به قانون و مقررات انتخاباتی و همکاری با مجریان و عوامل انتخابات احترام به نگرش‌ها و سلیقه‌های مختلف سیاسی و پرهیز از بدبینی و بدگمانی و هوشیاری در برابر تبلیغات بیگانگان باید تاکید شود.

پنج شنبه بیست و چهارم 2 1388
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محسن اسماعیلی روز پنج شنبه در همایش ملی انتخابات دهم ریاست جمهوری افزود: آنچه انتخابات ما را از دیگر کشورها متمایز می کند نگاه اسلامی ایران به انتخابات است.
وی با تاکید بر اینکه در غرب پست و منصب یک امتیاز محسوب می شود که همه می خواهند به هر قیمتی به آن دست یابند، اظهار داشت: آنها تلاش می کنند که حضور و مشارکت مردم را در انتخابات کم کنند .
وی ادامه داد: هرچه رقیب کمتر باشد برای آنان مطلوب تر است و اندیشمندان غربی از بی انگیزگی مردم استقبال زیادی می کنند و معتقدند اگر بخشی از مردم مشارکت مطلوب نداشته باشند برای آنان مطلوب است.
این عضو شورای نگهبان تصریح کرد: از سوی دیگر آنان حکومت را یک سفره پهن شده می دانند و برای آنان اخلاق معنا ندارد و بخاطر آن تن به هر کاری می دهند.
اسماعیلی یادآور شد: حتی کاندیدای بزرگترین کشورها نیز به پست ترین روش ها برای تبلیغات تن می دهند تا تنها خود را مطرح کنند و اخلاق هیچ تاثیری بر انتخابات آنان ندارد.
وی افزود: در فلسفه سیاسی اسلام و مردم سالاری دینی بر رعایت اخلاق بسیار تاکید شده است. در ایران اسلامی پست ها امانت هایی هستند که برای هیچکس امتیازی نمی آورد و تنها تکلیف است.
حقوقدان شورای نگهبان تاکید کرد: داشتن پست سیاسی حق و مال مردم است که به صورت امانت به دست مسوولان سپرده می شود در این صورت است که مشارکت مردم، مشارکت تزئین شده و زاید نیست.
اسماعیلی ادامه داد: ما بدون مردم هیچ حیثیتی برای خود قایل نیستیم و پست های سیاسی و اجتماعی و رای های آنان برای مسوولان بزرگترین امانت است.
وی تصریح کرد: مردم نباید این پست ها را به هر کسی بدهند بلکه باید آگاهانه به فردی رای بدهند که پیشینه روشن ، توانایی سیاسی و مذهبی داشته باشد.
وی همچنین گفت: برخی ثبت نام هایی که صورت می گیرد برخلاف این اصل است. مردم خوب می دانند که احراز این شرایط در قانون اساسی شرایط مشخصی دارد و کسانی که رای مردم را کسب می کنند نباید خیال کنند به چیزی دست یافته اند که دیگران آن را ندارند.
این عضو شورای نگهبان ادامه داد: هیچ فردی نباید عذری برای نرفتن به پای صندوق های رای داشته باشد و هر رای که مردم به صندوق می اندازند رای به اسلام است.
پنج شنبه بیست و چهارم 2 1388دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به فرازهایی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در سنندج درباره ویژگی‌های نامزد اصلح یادآور شد: شعار محوری حضرت امام (ره) نیز همیشه این بود که ما باید خدمتگزار مردم باشیم و خودمان را حاکم و مسلط بر مردم ندانیم و بدانیم که ولی نعمت ما مردم هستند.
محمدرضا باهنر اضافه کرد: بنابراین رئیس جمهوری باید درد مردم را خوب بفهمد و عالم به حساسیت‌های آنها باشد و هم درگفتار و کردارش صادق باشد. یعنی اگر شعاری را مطرح می‌کند مردم بتوانند مطمئن باشند که بعد از پیروزی در انتخابات آن شعارها را محقق می‌کند، اما مهم‌تر از اینها این است که وی در عمل توانایی به کرسی نشاندن شعارهای خود را داشته باشد.
عضو ارشد فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره ضرورت رعایت انصاف از سوی کاندیداها گفت: بنده سخن مقام معظم رهبری را اینطور تفسیر می‌کنم که کاندیداها هم باید اخلاق پیروزی را داشته باشند و هم اخلاق شکست را.
وی افزود: کاندیداها باید اگر پیروز شدند مطمئن باشند که این قدرت همیشگی نیست و دوره 4 ساله خیلی زود تمام می‌شود و هم اگر شکست خوردند و رآی نیاوردند بدانند که دنیا به آخر نرسیده است.
نائب رئیس مجلس تأکید کرد: ما در انتخابات باید یادمان باشد که در یک نظام اسلامی مشغول رقابت هستیم و فضا باید به‌گونه‌ای باشد که رقابت انتخاباتی بعد از انتخابات به رفاقت انتخاباتی تبدیل شود. کاندیداها باید طوری رفتار کنند که بعد از انتخابات روی دیدن یکدیگر را داشته باشند و حرف‌های غیر منصفانه‌ای را نه علیه نظام و نه علیه یکدیگر مطرح نکنند چون این به سود خودشان نیست.

با اندکی اصلاحات

منبع:ایرنا

چهارشنبه بیست و سوم 2 1388
X