** مقدمه **

گاهی وقت ها توجه انسان فقط محدود به چهاردیواری اطراف خودش است و پدیده ها را بر اساس آنچه در اطراف خود می بیند٬ تحلیل می کند.

اغلب ما دانشجوها هم به همین مساله گرفتاریم و همه چیز را تنها در محدوده فضای دانشگاهی و آکادمیک بررسی می کنیم.

خدا قسمت مان کرد و نوروز امسال با گروه جهادی جوادالائمه (ع) دانشگاه آزاد تهران مرکز به مناطق محروم قلعه گنج در جنوب استان کرمان رفتیم.

محرومیت مردم آن منطقه واقعا ملموس است٬ به گونه ای که بعضی جاها نه آب هست و نه حمام و ...

روستای محل کار ما٬ (که اسلام آباد نام داشت) از مناطق کپرنشین بود و کار ما ساختن سرویس های بهداشتی بود. پیرمردی با صفا که حدودا ۷۰ سالش بود٬ دهیار آنجا بود و از ابتدای کار در کنار ما حاضر می شد و کمک می کرد.

پیرمرد خیلی خوش صحبت بود و از همه چیز برایمان تعریف می کرد. بر حسب کنجکاوی و اطلاع از وضعیت اگاهی پیرمرد و مردم منطقه بحث را سیاسی کردم و از پیرمرد پرسیدم: « حاجی! مثل اینکه دولت هم کاری به کار شما نداره ها! به وضع شما که نمی رسه٬ دولت خوبی نیست ؟ درسته؟ »

پیرمرد بلافاصله محکم و با قاطعیت گفت: « دولت خیلی هم خوبه٬ما آقای احمدی نژاد را خیلی دوست داریم!  »

گفتم: « چون قراره براتون خونه بسازه و برنج و روغن بهتون بده؟ »

دوباره محکم گفت: « نه! ما از دولت هیچ چیز نخواستیم و هیچ چیز هم نمی خوایم! »

گفتم: « پس چرا می گین دولت خوبه؟ مگه چیکار کرده براتون؟ »

گفت: « همین که وقتی آقای احمدی نژاد رییس جمهور ما شدند و آقا گفتند من با این دولت به آرامش رسیدم٬ برای ما کافیه! همین که آقای اخمدی نژاد ارزش های ما رو برگردوند سرجاش ما خدا رو شکر می کنیم. دوره های قبل داشتند دین رو نابود می کردند. ما نه خونه می خوایم از دولت نه کوپن و برنج و ... !!! »

با این جواب قشنگ و ساده و قاطع پیرمرد در حمایت از احمدی نژاد تا چند دقیقه فقط فکر می کردم و هیچ چیز نمی گفتم. 

با خودم گفتم ما رو باش! تو فضای دانشگاهیم و فکر می کنیم مردم عادی از همه چیز بی خبرند! چه طور می شود پیرمردی در نقطه دورافتاده ای از کشور که نه روزنامه هست و اینترنت٬ تلویزیون درست و حسابی هم وجود نداره و ... تحلیل انقلابی و زیبایی از  وضعیت کشور داشته باشه؟

خدا را شکر که جهت گیری های مکتبی و انقلابی دولت نهم را مردم دورافتاده ترین نقاط کشور هم دریافته اند و ۲۲ خرداد ماه می دانند چه کسی لایق مدیریت کشور است.

پنج شنبه هفتم 3 1388

 امروز آقای میرحسین موسوی اومده بودند دانشگاه ما یعنی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز تو شهرک قدس . خواستم از حاشیه امروز و حال هوای اونجا براتون بنویسم!

پیش از حضور موسوی از ساعت 10 صبح درهای سالن بسکتبال این دانشگاه باز شد و دانشجویان به سالن وارد شدند.
**پسران و دختران بسیاری با روسری، شال و بازوبند سبز دیده می شدند.
**برخی از دانشجویان حامی موسوی از پلاکاردهایی که مزین به نام ائمه(ع)بود برای نشستن استفاده کرده بودند.
**روی پرچم های سبزی که در دست شرکت کنندگان بود، اسامی متبرک مانند "یا محمد(ص)"، "یا زهرا(س)"و "یا ابولفضل (ع)" دیده می شد که بر روی دیگر این پرچم های کوچک شعارهایی با عبارت "انسانم آرزوست" و " یاد یار مهربان آمد همی" نقش بسته بود.
**در ابتدای این مراسم کلیپ هایی در خصوص سخنرانی های موسوی و خاتمی، مسیر استقلال کشور از زمان انقلاب مشروطیت تا کنون که چندین بار در مراسم های مختلف نشان داده شده، پخش شد.
**در زمان پخش سرودهای "ای ایران"، "یار دبستانی" و سرود جمهوری اسلامی همه ایستاده این اشعار را هم خوانی می کردند.
**در ابتدای این مراسم در محل ورودی سالن ویژه نامه های "حیات نو"، "اندیشه نو" و "اتحاد" توزیع می شد که در محل برگزاری بسیاری از این ویژه نامه ها بصورت موشک های کاغذی در آمده و به هر سو پرتاب می شد.
**بر روی پوسترهایی که در آن موسوی و خاتمی نشان داده می شد، نوشته شده بود: "آمده ایم برای پیروزی".
**دو نفر از شرکت کنندگان در این مراسم که بازوبندهای سبز رنگ بسته بودند، با پرچم جمهوری اسلامی در سالن دور افتخار زدند.
**"درود بر خاتمی، سلام بر موسوی"، "موسوی موسوی حمایتت می کنیم" از شعارهای این مراسم بود.
**در ساعت 11 ظهر با حضور میر حسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد با سالن ورزشی مراسم با تلاوت قرآن و سرود جمهوری اسلامی آغاز شد.
**بعد سرود جمهوری اسلامی چندین بار موسوی و همسرش با بلند شدن از صندلی به ابراز احساسات جمعیت پاسخ دادند.
**موسوی و تنی چند از مشاورانش از جمله تاجیک در مکانی بالاتر از جمعیت نشسته بودند و در پشت سر آنها مسئولین دانشگاه آزاد تهران مرکز دیده می شدند.
**زمانی که مجری برای خیر مقدم به موسوی و رهنورد پشت تریبون قرار گفت، موسوی ایستاده برای همسرش دست زد.
**پیش از سخنرانی موسوی، دبیر کل جبهه دانشجویان ایران، نماینده ای از دانشجویان، عضو سازمان اسلامی دانشجویان ایران، عضو مرکزی شورای دانشجویان ایران و نماینده تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد سخنرانی کردند.
**عفت هاشمی که به نمایندگی از سازمان اسلامی دانشجویان سخنرانی می کرد در بخشی از صحبت های خود گفت: به ما می گویند اگر رییس جمهور عوض شود، هیچ تغییری ایجاد نخواهد شد، چه فرقی می کند احمدی نژاد باشد یا موسوی، آقای موسوی رییس جمهور آینده، دانشجویان ناامیدند.
**بعد سخنرانی این افراد موسوی پشت تریبون رفت و خطاب به جمع گفت: من برای اولین بار است که در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد حضور پیدا کردم.
**در پایان این مراسم "زهرا رهنورد" در جایگاه قرار گرفت و طی سخنان کوتاهی گفت: من به شدت به برابری حقوق زن و مرد اعتقاد دارم و " بعد از پیروزی در انتخابات" این سخنان خود را پیگیری خواهم کرد.
**در هنگام سخنرانی رهنورد، دختران با شعارهای "آزادی آزادی حق زن ایرانی" و "شعار ماست برابری" وی را مورد تشویق قرار دادند.

دوشنبه بیست و یکم 2 1388
X